Ozonowanie

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Jest to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi dom, czy mieszkanie, w którym przebywasz, ale pozwoli Ci pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z Twojego otoczenia. Jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie.  Ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków

Ozonowanie:

  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów – ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa albo zapach potu bądź spalenizny
  • sterylizacja – ozonowanie zabija wirusy i bakterie oraz i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
  • usuwanie alergenów – ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
  • dezynsekcja i deratyzacja – ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie

Ozonowanie pomieszczeń – co to jest i jakie przynosi efekty?

Ozonowanie pomieszczeń cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ ta innowacyjna metoda pozwala szybko i skutecznie zdezynfekować całą powierzchnię wnętrza o dowolnym metrażu, nawet w trudno dostępnych zakamarkach.

Ozon wykazuje wysokie właściwości biobójcze i aseptyczne. Produkowany jest za pomocą specjalistycznych generatorów, które po wytworzeniu wyładowań elektrycznych przekształcają tlen w ozon. Dezynfekcja ozonem to kompleksowa metoda sterylizacji pomieszczeń, bowiem ozon jako gaz dociera dosłownie wszędzie. Wnika nawet w najbardziej trudno dostępne miejsca, takie jak wykładziny, dywany, kanapy, zasłony czy firany. Oprócz tego, w mgnienia oku pozbywa się przykrych zapachów o różnym podłożu. Skutecznie rozprawi się z mieszkaniem przesiąkniętym dymem papierosowym, stęchlizną, odorem grzyba i pleśni, zwierząt domowych, starych mebli czy niebezpiecznym trupim jadem.

Ozonowanie pomieszczeń to najskuteczniejsza metoda dezynfekcji. Polecana zarówno do wnętrz użytku publicznego, jak i prywatnych.

 

Call Now Button