Zamgławianie

Zamgławianie ULV ( czyli zimna mgła) – polega na rozprowadzeniu cieczy roboczej ( wymieszanej wody z koncentratem biobójczym w odpowiednich proporcjach) za pomocą zamgławiacza ULV. Dzięki temu powstają bardzo małe krople, które dają efekt mgły. Cząsteczki wody wraz z insektycydami penetrują każdą szczelinę dlatego mamy pewność, że pluskwa domowa będzie miała kontakt z wytworzoną mgłą, tym samym szybciej preparaty biobójcze zaczną działać na owady.

Wymierne korzyści stosowania technologii zamgławiania to:
– zapewnienie świetnej penetracji miejsc niedostępnych
– znaczne skrócenie czasu zabiegu
– zmniejszenie kosztów zabiegu
– ograniczenie wilgotności, brak plam (zacieków)
– szybka biodegradacja użytych substancji.

 

Zamgławianie pomieszczeń.

Rozproszenie suchej mgły w pomieszczeniach handlowych, przemysłowych, usługowych czy w szkołach i urzędach jest jednym z najlepszych sposobów dezynfekcji i ochron przed mnożeniem się mikroorganizmów, wirusów i bakterii. To metoda stosowana z najmniejszym skuteczny stężeniem związków bakteriobójczych. Stężeniem, które wydajnie pozbywa się drobnoustrojów i mikroorganizmów, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia. Praca w warunkach zbliżonych do sterylnych jest o wiele bardziej bezpieczna. Zaniedbanie swoich obowiązków wobec klienta i pracowników może skutkować zmniejszeniem zainteresowania naszymi usługami i wyrobami w przyszłości.

Warto dbać o higienę i sterylność pomieszczeń produkcyjnych i wszystkich tych, w których przebywają ludzie, pracując, robiąc zakupy, korzystając ze specjalistycznych usług i poszukując wsparcia w państwowych instytucjach i urzędach. Opłaca się zadbać o zdrowie swoich pracowników i nie zmuszać się do akceptowania długotrwałych urlopów chorobowych. Także o zdrowie swoich klientów, którzy widzą nasze starania o ich bezpieczeństwo zdrowotne i z pewnością je docenią.

Sucha mgła rozpylana jest ręcznie z zachowaniem środków bezpieczeństwa, ale może być także rozpylana przez generatory suchej pary, czy przez specjalistyczne zamgławiacze. Jest to nowa, ale sprawdzona w praktyce metoda walki z mikroorganizmami, która zdobyła już zaufanie wielu klientów. Pomocą w jej prawidłowym działaniu jest dostosowanie warunków w zamgławianych pomieszczeniach do pracy z danym, rozpylanym związkiem. Jedną z jego najistotniejszych cech jest możliwość działania w zadanej temperaturze. Jedne działają w niższych, a inne w wyższych granicach temperatur, których przekroczenie może skutkować brakiem sterylizacji pomieszczenia po zamgławianiu.

Mgła ULV dociera w każdy zakamarek pomieszczenia. Do jej prawidłowego zastosowania konieczna jest znajomość gabarytów pomieszczenia i jego objętości. To pomaga w ustaleniu prawidłowego stężenia związków zamgławiacza. Mgła ULV jest znacznie bardziej wydajna, gdy przed rozpyleniem czyszczone powierzchnie zostaną przetarte ścierką lub dobrze odkurzone.

Call Now Button