Odkomarzanie, zwalczanie kleszczy

Zwalczanie kleszczy oraz zabieg odkomarzania na terenach posesji, w ogrodach, terenach zielonych wykonujemy poprzez oprysk lub zamgławianie.

Sanepid alarmuje. W całej Polsce możemy spodziewać się inwazji kleszczy. Specjaliści uważają, że to wina coraz cieplejszych zim, które pozwalają przetrwać tym pajęczakom. Z około 800 rodzajów kleszczy jedynie 8 nam zagraża. Niestety ukąszenie nawet jednego z nich, może spowodować bardzo ciężkie choroby tj. kleszczowe zapalenie mózgu czy boleriozę. Okres, w którym najliczniej występują kleszcze to maj – czerwiec oraz wrzesień – październik.

Komary są powszechny problem każdego z nas w porze letniej i jesiennej. Chociaż nie stanowią dla nas większego zagrożenia oprócz pozostawiania swędzących śladów po ukłuciach, to jednak są bardzo uciążliwe. Jeśli chcesz cieszyć się ze spokojnych wieczorów w ogrodzie czy na tarasie bez męczącego brzęczenia i użądleń zafunduj sobie i bliskim odkomarzanie.

Jednorazowy zabieg zamgławiania uwolni Cię zarówno od kleszczy jak i komarów na okres 4-5 tygodni.

Odkomarzanie Kraków

Odkomarzanie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością – nie ma się co dziwić, przez obecną zmianę klimatu (łagodniejsze zimy) ilość owadów stale wzrasta. Komary należą do tych najbardziej uciążliwych – potrafią skutecznie zniechęcić do wypoczynku w ogrodzie czy na działce, przez co weekendy lub rodzinne wyjazdy, po prostu tracą swój urok. Na szczęście jest sposób na to, jak pozbyć się natrętnych komarów – wystarczy odkomarzanie!

Nie ma nic bardziej irytującego, niż chmara atakujących cię komarów. Siedzisz na ławce, czytasz książkę, w końcu możesz odpocząć po ciężkim dniu, a tu komar – jeden za drugim, testują twoją cierpliwość. Wprawdzie komary nie stanowią dla nas jakiegoś większego zagrożenia – jednak powiedzmy sobie szczerze – swędzące ślady po ukąszeniach, ich dźwięk i natręctwo, każdego potrafi wyprowadzić z równowagi.

A co byś powiedział na to, gdybyś mógł pozbyć się komarów? Koniec z ugryzieniami, koniec ze swędzącymi bąblami, koniec z tym całym ‘bzzzzzz’. Odkomarzanie jest aktualnie najbardziej skutecznym sposobem na komary. Może mieć dwojaką formę. Pierwsza to naziemne opryskiwacze – jest to ‘zabieg’ o bardzo dobrej skuteczności i polega na opryskaniu spalinowym miejsc, w których występują komary. Drugą metodą odkomarzania jest zamgławianie. Jak sama nazwa wskazuje tworzymy drobną mgłę środkami zwalczającymi owady. Specjalnie przygotowany preparat wnika nawet w najdrobniejsze zakamarki i szczeliny – zabijając w ten sposób dorosłe już komary.

Odkomarzanie ogranicza występowanie komarów oraz owadów podobnych – np. meszek na danym terenie. Użyte środki chemiczne zabijają dorosłe postaci owadów, uniemożliwiają im dalsze rozmnażanie, a także upośledzają ich funkcje życiowe.

Podczas odkomarzania, stosowany środek chemiczny pokrywa wszystko, co znajduje się w pobliżu – rośliny, zarośla, krzewy – które często są ‘domem’ dla komarów. Efekty zabiegu otrzymują się od 4 do 5 tygodni, jednak jeśli w tym czasie ‘dopadną nas’ ulewne deszcze, to musimy liczyć się z tym, że preparat zostanie wcześniej zmyty z powierzchni roślin.

Aby podnieść skuteczność odkomarzania, warto zastosować cały zabieg na jak największym terenie. Warto namówić sąsiadów, aby zapewnić sobie (i im) większą ochronę – co też obniży koszt usługi. Należy pamiętać też o tym, żeby przed rozpoczęciem odkomarzania schować wszystkie zabawki oraz akcesoria, którymi w późniejszym czasie mogą bawić się dzieci – są to silnie działające środki chemiczne – miejcie to na uwadze.

Opryski na kleszcze Kraków

Ze względu na ocieplenie naszego klimatu i coraz łagodniejsze zimy, w sezonie letnim mamy do czynienia z większą ilością pajęczaków – w tym kleszczy. Aktualnie istnieje 800 rodzajów kleszczy, z czego ukąszenie ośmiu zagraża naszemu życiu. Coraz więcej mówi się o skutkach – m.in. o boleriozie czy kleszczowym zapaleniu mózgu. Jeśli często przebywamy w ogrodzie lub na działce, warto ochronnie zastosować opryski przeciw kleszczom. Jest to aktualnie najskuteczniejsza metoda walki z kleszczami.

Opryski na kleszcze to nic innego jak skoncentrowane środki owadobójcze, które stosuje się do opryskania trawników oraz krzewów. W ten sposób skutecznie możemy pozbyć się krwiopijnych pajęczaków z naszego ogrodu czy działki. Jest to najlepsza ochrona dla ciebie, twojej rodziny, dzieci oraz zwierząt domowych. Lepiej zrezygnować z preparatów dermatologicznych dostępnych w aptekach i od razu zdecydować się na oprysk – jest to bowiem najskuteczniejsza metoda na pozbycie się tych pajęczaków.

Najczęściej kleszcze można spotkać w ogrodzie wiosną oraz jesienią – w czasie lata ich aktywność jest mniejsza – wtedy pajęczaki szukają wilgoci, jednak nie oznacza to, że są one wtedy niegroźne. O ochronie przed kleszczami powinniśmy pamiętać przez cały sezon – tj. od wiosny do jesieni.

Nie bez znaczenia jest pora oraz lokalizacja oprysku. Kleszcze na krzewach i trawie muszą być opryskane równomiernie – należy zadbać o odpowiednie rozprowadzenie preparatu aby dotarł on nawet w trudno dostępne miejsca. Kleszcze lubią wilgoć i gęste skupiska roślinne – właśnie na takich miejscach powinniśmy się skupić najbardziej. Jeśli chodzi o porę dnia – najlepiej wybrać poranek lub wieczór – wtedy bowiem kleszcze są najmniej aktywne. Warto również dbać o niską wysokość trawy – pomaga to chronić ogród przed kleszczami.

Call Now Button